Cik vienkārši ir apvienot kredītus?

By | aprīlis 24, 2017

Katrs jauns darbs vai nedarbs sākotnēji liekas sarežģīts un ir vēlme to atlikt maksimāli ilgi. Cilvēks pēc savas dabas ir slinks un šī iemesla dēļ palaiž garām daudz labas iespējas. Viena no šādām iespējām ir parādījusies arī Latvijā un ļauj samazināt kredītu maksājumus. Kredītu apvienošana ir paredzēta cilvēkiem, kam jau ir paņemts viens vai vairāki aizdevumi, taču ir vēlme a) maksāt mazāk un/vai b) pārfinansēt savas saistības pie cita kreditora. Izklausās sarežģīti, taču patiesība ir daudz vienkāršāka.

Lai apvienotu aizdevumus vienā maksājumā Jums pats svarīgākais ir – griba. Pat, ja ir motivācija, taču nav griba rīkoties, nekas nesanāks. Lielākā daļa Latvijas kredītņēmēju tā arī iesprūst šajā līmenī un netiek soli tālāk, jo vienkārši nevēlas piepūlēties. Viņi ir gatavi ik mēnesi pārmaksāt vairākus desmitus vai pat simtus eiro, bet rīkoties nav gatavi? Pirmkārt, liela daļa pat nezina, ka kredītu apvienošanas iespējas vispār pastāv, bet, ja zina uzskata, ka tas ir dārgi.

Apvienot aizdevumus bez maksas nevar,  ir jārēķinas, ka par darījuma noformēšanu būs jāmaksā komisijas maksa. Precīzas izmaksas ir atkarīgas no darījuma summas, jo tas parasti nepārsniedz pāris procentus no kopējā kredīta. Svarīgi gan ņemt vērā, ka sākotnēji aizņēmējam nekas nav jāmaksā. Aizpildot pieteikumu, Jūs tikai izsakat vēlmi noskaidrot savus variantus. Kreditors izvērtēts Jūsu pieteikumu, lai saprastu, vai vispār ir jēga runāt tālāk. Cilvēkiem, kam ir negatīva kredītvēsture un nav nekādi ienākumi kredītu apvienošanas pakalpojums nebūs pieejams. Jebkuram darījumam ir jābūt kādai jēgai. Aizdot naudas līdzekļus cilvēkam, kas nevarēs tos atmaksāt nav loģiski un neviens uzņēmums šādu pieeju nepraktizē.

Atgriežoties pie ievadā uzdotā jautājuma “Cik vienkārši ir apvienot kredītus” varam droši apgalvot, ka pats grūtākais ir saņemšanās. Kad tas izdarīts, atliek tikai sekot procesam. Pēc anketas aizpildīšanas, saņemsiet papildus informāciju un/vai piedāvājumu. Ja līguma nosacījumi apmierina, līgums būs jāparaksta kredītu iestādes birojā. Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kas tiek piešķirti pilnībā online vidē, patēriņa aizdevumi, hipotekārie kredīti un arī pārkreditēšanas darījumi pārsvarā noris klātienē. Summas ir salīdzinoši daudz lielākas, līdz ar to arī riski, aizdodot naudu attālināti ir lielāki, nekā piešķirto mazos jeb mikro kredītus.

Aizpildot pieteikumu, ir jābūt mobilajam tālrunim, savam bankas kontam un skaidrībai par ienākumiem izdevumiem. Parakstot līgumu būs vajadzīga pase vai ID karte. Autovadītāja apliecība Latvijā vairs netiek atzīta kā personu apliecinošs dokuments.