Refinansēšanas ABC – informācija kredītņēmējiem Latvijā

By | augusts 22, 2016

Kad ir radusies interese samazināt aizdevuma izmaksas ir, vērts iedziļināties, kas ir kredītu refinansēšana jeb pārkreditēšana. Savā būtībā tā ir pakalpojuma sniedzēja maiņa. Ja mēs varam nomainīt mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju, kādēļ, lai nenomainītu arī kreditoru ? Pirmo paveikt, protams, ir daudz vienkāršāk, taču arī pārfinansēšana nav nekas neizdarāms. Lai nomainītu pakalpojumu sniedzēju ir vajadzīgs iesniegums. Iesniegums ir jāiesniedz jaunajam kreditoram – t.i. uzņēmumam uz kuru vēlaties pāriet. Pieteikuma izskatīšana aizņems kādu laiku, taču tā notiek vienmēr, kad uz spēles ir lielāka naudas summa. Ja nebūs nekādi papildus jautājumi, atbildi saņemsiet savā epastā. Tā kā pakalpojums ir sarežģītāks nekā parasta aizdevuma ņemšana, tad, iespējams, tiksiet uzaicināts uz konsultāciju uz uzņēmuma biroju. Ne vienmēr tas notiek, tomēr jebkurā gadījumā ir jārēķinās, ka līguma parakstīšana noris tikai birojā kā vecos laikos.

Kam ir izdevīga refinansēšana ?

Pārfinansēšana ir izdevīga cilvēkiem, kurus neapmierina pašreizējie nosacījumi un ir vēlme pāriet pie cita kreditora. Finansiāli izdevīgi tas būs tiem, kas slēguši līgumu neizdevīgā laika posmā un šobrīd var pretendēt uz zemākām procentu likmēm. Vairumā gadījumu tas varētu būt izdevīgi cilvēkiem, kas ir ņēmuši vienu vai vairākus patēriņa kredītus, auto līzingu, mājokļa kredītu, retāk sms kredītus uz augstiem procentiem. Slēdzot ilgtermiņa līgumu, ir iespējams samazināt ikmēneša maksājuma apmēru. Arī kredītiestādes gandrīz vienmēr piedāvā zemākas procentu likmes nekā nebanku kreditori. Vai bankām būs interese par Jums kā klientu ir cits jautājums, taču nevar noliegt, ka apstākļos, kad ekonomiskā situācija uzlabojas, komercbanku aktivitāte palielinās.

Aizdevuma pārfinansēšana ir izdevīga arī bankām, jo tās iegūst uzticamus un lojālus klientus. Aplūkojot konta izrakstu, var redzēt cik bieži un, cik regulāri ir veikti maksājumi. Cilvēki, kas izmanto pārkreditāciju iepriekš jau ir saskārušies ar finanšu pakalpojumiem. Viņi zina, ko tas nozīmē un ir gatavi nopietnām saistībām. Līguma slēgšana šādā situācijā šķiet pārdomātāka, jo abas puses tiecas panākt izdevīgu darījumu. Tā kā kredītiestādes vēlas nopelnīt ilgtermiņā, tad to interesēs ir iegūt klientu, kas katru mēnesi veic noteiktus procentu maksājumus. Ja klienti ir daudz, gada laikā savācas pieklājīga naudas summiņa.

Vai var pārkreditēties ārzemēs ?

Tie Latvijas iedzīvotāji, kas šobrīd strādā ārzemēs, nereti apsver iespēju pāriet ar savu kredītu uz jaunās mītnes zemes banku. Kā likums šādi darījumi netiek finansēti, jo, piemēram, bankai Anglijā nav izpratne par situāciju Latvijā un pārrobežu darījumi ir salīdzinoši sarežģīti. Tas nozīmē, ka cilvēkiem, kam ir paņemts aizdums Latvijā un ir vēlme to pārfinansēt ir jārunā ar kreditoriem tepat Rīgā, nevis Londonā.

Cik izmaksā pārfinansēšanās ?

Vairumā gadījumu pieteikuma izskatīšana ir bez maksas. Slēdzot līgumu, klientam ir jāmaksā komisijas maksa, kas ir noteikts procents no darījuma summas. Maksimālā komisijas maksas summa parasti nepārsniedz trīs, līdz piecus simtus eiro, bet katrs gadījums ir individuāls.

Aizņemieties atbildīgi, pirms tam izvērtējiet iespējas atmaksāt parādu noteiktajā termiņā.