Pārkreditēšanas iespējas bez ķīlas nodrošinājuma

By | augusts 19, 2016

Ne vienmēr mēs pieņemam pareizos lēmumus. Kļūdas pieļaut ir cilvēcīgi, taču ir jāatrod spēku atzīt kļūdas unpārkreditēšanās tās labot. Ja esat noslēguši līgumu un domājat, ka varat iegūt labākus nosacījumus, runājiet ar kreditoru. Sarunu ceļā ir iespējams panākt labākus nosacījumus, bet ne vienmēr. Situācijās, kad aizdevējs neizrāda pretimnākšanu ir vērts apsvērt citus variantus. Pārkreditācija nozīmē, ka jaunais aizdevējs nomaksā Jūsu vecos parādus un gaida no Jums maksājumus ik mēnesi saskaņā ar jauno līgumu. Šis risinājums ir izdevīgs tikai tad, ja gūstat finansiālu labumu vai vēlaties par katru cenu nomainīt aizdevēju. Pārkreditēšanās citā uzņēmumā vai bankā var nodrošināt zemākas procentu likmes un mazāku ikmēneša maksājumu. Tas viss ir iespējams, taču ne visiem. Uzzināt savas iespējas var tikai aktīvi rīkojoties. Procedūru var veikt arī prieka pēc, taču ir jārēķinās, ka par līguma pārslēgšanu ir jāmaksā komisijas maksa. Pieteikuma iesniegšana un izskatīšana parasti ir bez maksas. Maksājumi jāveic tikai tad, ja līgums tiek reāli parakstīts.

Vai pārkreditēšanās ir vienīgais veids, kā samazināt izmaksas ?

Pats labākais veids, kā samazināt kredīta izmaksas ir to neņemt vispār. Otrs labākais variants ir atmaksāt parādu maksimāli īsā laikā. Latvijas likumdošana pieļauj parāda segšanu pirms termiņa, turklāt bez papildus komisijas maksas. No otras puses, atsevišķos gadījumos izdevīgāk būs attīstīt biznesu, ieguldīt naudu savā izglītībā, nevis iztērēt visus līdzekļus, lai būtu brīvs no parādiem. Cilvēki ir dažādi. Vieniem svarīgāks ir sirdsmiers, citi vēlas dzīvot uz naža asmens un neuztraucas par kreditoriem nemaz.

Trešā iespēja ir pagarināt aizdevuma termiņu. Tas ļauj maksāt katru mēnesi mazāk, taču laika gaitā būtiski palielinās summa, ko komercbanka vai nebanku kreditors saņem savā kontā. Viņi par to, protams, priecāsies, bet Jums ir jādomā pašiem par sevi, nevis kreditoriem. Uzņēmumi, kas aizdod naudu par sevi jau ir padomājuši. Labākās un dārgākās mājas un auto Rīgā, Latvijā un pasaulē kopumā nereti ir tieši kredītiestāžu īpašniekiem un vadošajiem speciālistiem. Pārkreditēšanas iespējas bez ķīlas nodrošinājuma visiem patīk labāk, taču, ja summa ir liela, aizdevējam ir vajadzīga garantija, ka saņems savu naudu atpakaļ, ja radīsies neparedzēta situācija. DNB, Swedbank, SEB, Citadele – visās šajās bankās tiek vai tiks piedāvāta pārkreditācija, taču ir svarīgi saprast, vai kredītiestāžu piedāvājums ir labākais. Savus pakalpojumus piedāvā arī nebanku kreditori, bet tie koncentrējas uz cilvēkiem, kam vajadzīgs pārfinansēt mazākas saistības.

Ko paredz likumdošana ?

Latvijas likumdošana regulē attiecības starp aizdevējiem un kredītņēmējiem. Lai arī valstij būtu jāaizstāv, tomēr ne vienmēr tas notiek iespējami labākajā veidā. Ja salīdzinam likumdošanu ar laiku pirms 10 gadiem un tagad, redzēsim, ka šobrī situācija ir būtiski uzlabojusies. Kredītņēmēju aizsardzība ir kļuvusi būtiski labāka un juridiskās personas, kas aizdod naudu tiek uzraudzītas daudz rūpīgāk. Ne vienmēr FKTK ir savas darbības augstumos, taču situācija uzlabojas. Attiecībā uz kredītu apvienošanu izpratnes līmenis Latvijas sabiedrībā vēl nav augsts, taču pasaulē tas ir viens no pieprasītākajiem finanšu produktiem. Ja arī Jūs plānojat izmantot iespēju pārfinansēt kredītsaistības, izvērtējiet vairākas iespējas. Izvērētjiet, vai varēsiet atmaksāt parādus. Aizņemieties atbildīgi.