Aizdevums ar sms | Kredīts īsziņas attālumā

By | 18 marts, 2013

Pašlaik aizdevums ar sms ir kļuvis par vienu no vispopulārākajiem kredītu veidiem Latvijā. Turklāt nav jau arī nekāds brīnums, jo uz laiku līdz 1 mēnesim iespējams aizņemties pat bez procentiem (līdz 300 eur). Šadu iespēju tirgū pašlaik piedāvā vairāki kreditori un tos visus ir iespējams salīdzināt 24 stundas diennaktī (skat. kred24.lv sākumlapu). 

Kurš aizdevums ar sms ir pats izdevīgākais  ?

Ievadā jau norādījām, ka aizdevums ar sms pašlaik ir pieejams bez ķīlas un bez komisijas maksas. Pozitīvi, ka nav vajadzīgas arī izziņas no darba devēja, turklāt vajadzības gadījumā sms kredīts ir pieejams pat bez darba vietas pārbaudes pa telefonu vai klātienē. Vienlaikus, ikvienam ir skaidrs, ka pats izdevīgākais aizdevums ar sms būs tas, kuru var saņemt vislētāk. Praksē vislētākie kredīti ir tie, kas tiek piedāvāti bez komisijas maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Atmaksājot naudu noteiktajā termiņā, nekas papildus nav jāmaksā, taču ir kāda nianse.

Saskaņā ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra veikto pētījumu, problēmas atmaksāt aizdevumus (aizdevums ar sms, ātrais kredīts), kas paņemti bez komisijas maksas rodas vairāk kā 30% kredītņēmēju. Ja tas notiek, tad aizņēmējam ir jāmaksā kreditoram par līguma pagarināšanu un maksa par šo pakalpojumu var sasniegt pat 25% no neatmaksātās summas mēnesī. Tieši šī izmaksu pozīcija ir tā, kas ļauj kreditoram nopelnīt ievērojamu naudas summu neko īpaši nedarot.

Izbēgt  no šī maksājuma ir pavisam vienkārši. Aizņemieties, cik nepieciešams, taču tikai situācijās, kad ir pilna pārliecība,  ka kredītu varēsiet atmaksāt noteiktajā laikā. Pretējā gadījumā aizdevums ar sms, lai arī ir tikai īsziņas attālumā, tomēr būs nevis izdevīgs darījums, bet naudas nejēdzīga izlietošana.

Kādas ir alternatīvas ?

Naudas aizdevums ar sms nebūt nav vienīgais veids kā aizņemties internetā. Pašlaik tirgū tiek piedāvāti gan patēriņa kredīti uz vairākiem  mēnešiem vai pat vairākiem gadiem, gan aizdevums pret auto ķīlu. Gan viens, gan otrs kredīts savā reizē ir daudz labāks nekā kredīts ar sms,  jo spēj nodrošināt nepieciešamos naudas līdzdekļus ar lētākām izmaksām. Piemēram patēriņa kredīti ļauj tikt pie naudas, maksājot par to pat sākot no 22% gadā, savukārt,  aizņemoties pret automašīnu, ikviens auto īpašnieks var iegūt līdz 90% no spēkrata vērtības 1 dienas laikā (piedāvājumus skat. kred24.lv sākumlapā). Apstākļos, kad paņemti vairāki mazie aizdevumi un radušās grūtības ar to savlaicīgu atmaksu ir vērts apsvērt, ko piedāvā kredītu apvienošana vienā maksājumā. Izvēloties šādu pakalpojumu, pastāv iespēja apvienot visus ātros kredītus vienā maksājumā un katru mēnesi apmaksāt tikai vienu rēķinu. Lai pārkreditācija izdotos ir vajadzīgs, lai jaunais aizdevējs piekristu. Protams, papildus jāizvērtē vai komisijas maksa par darījuma noformēšanu nav pārāk augsta un vai kredītu apvienošana vispār ir izdevīga.

Rate this post