Kredīts ar sliktu kredītvēsturi

By | 2 janvāris, 2013

Pagātnes grēki var apgrūtināt dzīvi, taču tos gandrīz vienmēr ir iespējams labot. Sms kredīts ar sliktu kredītvēsturi vai patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi ir vajadzīgs daudziem, taču reti, kurš zina kā to iegūt. Iekļūšana parādnieku reģistros nav dzīves beigas, jo katrs pieteikums katrā uzņēmumā tiek izvērtēts individuāli. Neviens aizdevējs atklāti neteiks, ka dod aizdevumu problemātiskiem klientiem, bet reizēm tas ir iespējams.

kredīta kalkulators

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi bez ķīlas

Šobrīd SMS kredīts ar sliktu kredītvēsturi internetā nav pieejams jebkuram Latvijas pastāvīgajam iedzīvotājam vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Aizņēmēji, kuru pārkāpumi ir bijuši nopietni un nav novērsuši pārkāpumus nevar cerēt uz pretimnākšanu. Tajā pašā laikā ir daļa cilvēku, kuriem ir negatīva kredītvēsture tikai dēļ savlaicīgi neapmaksātiem mobilā tālruņa rēķiniem vai līzinga maksājumiem.

Pastāv uzskats, ja kredītu ar negatīvu kredītvēsturi atsaka,  ir vērts mēģināt aizņemties pie cita kreditora un tas nav bez pamata. Katram aizdevējam ir pienākums izvērtēt klientu maksātspēju un kredītvēsturi. Praksē tas arī tiek darīts, taču to, vai aizdevums tiek piešķirts nosaka kredītspeciālistu vērtējums un uzņēmuma kopējā stratēģija. Ja aizdevējs vēlas palielināt tirgus daļu, piesaistot jaunus klientus un redz, ka slikta kredītvēsture ir radusies dēļ maziem sīkumiem, ir iespējams pozitīvs rezultāts.

Vai ir iespējams aizņemties pret ķīlu ? 

Teorētiski lielāka iespēja problemātiskos gadījumos ir aizņemties pret auto ķīlu, jo aizdevums tiek nodrošināts ar ķīlas garantiju. Iznākums, protams, iepriekš nav paredzams, tādēļ vienīgais veids kā to noskaidrot ir, aizpildot pieteikumu. Maksimālā summa, ko piedāvā auto kredīts ir 15000 eiro, taču tas ir tikai maksimālais skaitlis. Reālā dzīvē aizņēmuma summa nepārsniedz 90% no auto novērtējuma vērtības.  Labākais – auto ieķīlāšana notiek virtuāli un kredītņēmējs var turpināt braukt ar savu auto, visu aizdevuma atmaksas periodu. Kredīts pieejams vienas dienas laikā ikvienam autoīpašniekam, kas atbilst aizdevēja prasībām un, kura auto nav vecāks par 20 gadiem un ir tiesīgs likumīgi pārvietoties pa Latvijas ceļiem (OCTA + tehniskā apskate).

Otra alternatīva ir aizņemties pret nekustamā īpašuma ķīlu. Šādu iespēju piedāvā vairums Latvijā pārstāvēto komercbanku, taču pirms spert šādu soli ir ārkārtīgi rūpīgi jāizvērtē iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi. Mūsu vērtējumā ir labāk sabojāt savu kredītvēsturi un samazināt iespējas nākotnē aizņemties, piemēram, nekustamā īpašuma iegādei nekā aizņemties pret nekustamo īpašumu nepārdomāti un palikt bankai parādā vairākus desmitus vai pat simtus tūkstošus eiro. Protams, situācijas mēdz būt dažādas un var gadīties, ka pat īpašuma zaudēšana ir nebūtiska, salīdzinot ar ieguvumu, ko dod naudas saņemšana maksimāli ātri, taču tā tas ir ļoti reti.

Kā izlabot kredītvēsturi ?

Nokavēta rēķina apmaksa vai citu saistību izpilde var sabojāt kredītvēsturi uz 10 gadiem. Vienīgā iespēja kā to uzlabot ir nākotnē maksāt rēķinus kārtīgāk. Vienīgā problēma – uzņēmumi parādnieku reģistros neraksta informāciju par labajiem klientiem, līdz ar to neviens par taviem labajiem darbiem pat neuzzinās. Tajā pašā laikā jāatzīmē, ka iepriekšējo parādsaistību vai kredītsaistību nokārtošana ir pirmais un svarīgākais kritērijs, lai sāktu runāt par iespējām uzlabot kredītvēsturi. Nepārproti, informācija par pārkāpuma faktu netiek dzēsta no datu bāzes arī tad, ja tas tiek novērsts, taču datu bāzē tiek izdarīts ieraksts par līgumsaistību izpildi un tas jau ir labi.

Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas finansiālās iespējas. Protams, ja ir negatīva kredītvēsture, labāk neaizņemties vispār un dzīvot no saviem personīgajiem līdzekļiem. Izvērtē finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Ja plāno aizņemties, dari to atbildīgi.

Rate this post